7 Mart 2015 Cumartesi

Scottish fold

Daha öncede bu güzel kediler hakkında yazı yazmıştım ancak bu cins kedileri o kadar çok görüyorum ki anılarımdan birini yazmak istedim. Scottish fold kedilerini bu dönemde daha iyi tanıdım.

Bir arkadaşımın scottish fold cinsi kedisi var kendisi acil bir iş 3 günlüğüne şehir dışına çıkacaktı ve kedisine bakacak kimse olmadığı için benden rica etti ben de kabul ettim elbette. Pazartesi günü sabah erkende uçağı vardı bu yüzden pazar akşamı kedisini ve kedisi için aldığı kedi mamasını ve çeşitli eşyalarını getirdi ben bu kadar özenmesine şaşırmıştım açıkçası alt tarafı 3 gün ayrı kalacaklardı, aslında bir yandan da sevindim çünkü kedisini seven insan onun rahatına özen gösterir.

Kediyle geldiklerinde 2 saat kadar oturup gitti, burada kedinin adı torti, tortinin sahibinin arkasından kapıya bakması biraz üzücü bir sahne olsa da hemen onu yanıma aldım ve sevmeye başladım. hiç ses çıkartmadan 20 dakika kucağımda kaldı gerçekten çok uysal bir kediydi aslında bildiğim bütün scottish foldlar hep uysaldır gerçekten hiç yaramaz bir scottish fold türü kediye rastlamadım. ilk gün ev içinde çok az gezindi torti ve genel olarak benim yanımda kaldı. Mamasını ve suyunu vermek için çağırdığımda biraz çekingen adımlarla yanıma geldiğinde onu rahatlaması için yalnız bıraktım.

Yabancı bir yerdeydi sakin bile olsa yemek yerken rahatsız olması normal diye düşündüm. Sabah işe giderken kapıda beni bekliyordu garip biçimde sanırım gitmemi istemiyordu ama gitmek zorundaydım, kapıda onu biraz sevdikten sonra işe gittim ve akşam dönerken kapıya anahtarı soktuğum anda içeriden miyavlamasını duydum hemen hızlıca içeri girdiğimde hemen yere yatıp kendini bana sevdirmeye başladı Scottish foldların yalnız kalmayı sevmediklerini biliyordum ama bu kadar çabuk bana alışıp dönmemi dört gözle bekleyecek bir kedi de hayal etmiyordum açıkçası.

Anladım Scottish Fold'lar çok sıcakkanlı,sempatik,ilgiyi seven ve oldukça sevimli kediler. torti ile geçirdiğimiz 3 günün ardından o giderken ben de çok üzüldüm 2. günden itibaren yanımdan ayrılmamaya başladı ayak ucumda uyuyordu ve eve geldiğimde hep kapıda karşılanıyordum. Gerçekten kısa zaman uyum sağlayabilen kediler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder